Turizm Fakültesi

Erasmus

Erasmus+ Programı, öğrencilerin yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarında öğrenim görmeleri; akademik ve idari personelin yurtdışı tecrübeleri ile mesleki birikimlerini arttırmaları; yükseköğretim kurumlarının işletmelerle işbirliği projeleri geliştirmeleri gibi başlıca faaliyet alanlarında destekler sunmaktadır. Bu hareketlilik kapsamında hibeli veya hibesiz olarak faydalanabilirsiniz.

Erasmus hareketliliği size;

  • Seyahat etme, yeni ülkeler görme ve buralarda yaşama fırsatı,
  • Dil konusunda etkin bir öğrenme fırsatı,
  • Etkili bir özgeçmiş,
  • Kişisel gelişim ve kültürel farkındalıklar,
  • Bağlantılar geliştirmek,
  • Gelecek vizyonu gibi sayısızca avantajlar sağlamaktadır.

Bu kapsamda fakültemiz Turizm İşletmeciliği Bölümü’nün Erasmus kapsamında İspanya University of Huelva, İtalya University of Salerno, Hırvatistan Juraj Dobrila University of Pula gibi birçok ülke ve seçkin üniversite ile anlaşmaları bulunmaktadır. Bölümlerimizin tüm Erasmus anlaşmalarına BURADAKİ LİSTEDEN ulaşabilirsiniz. 

Anlaşma listesi sürekli güncellenmektedir. Başvuru süreci bittikten sonra imzalanan anlaşmalar, bir sonraki başvuru sürecinde başvurabileceğiniz anlaşmalardır. 

Öğrenciler öğrenim hareketliliği kapsamında ancak kendi bölümlerinin anlaşmalı olduğu üniversitelere gidebilir. 

Erasmus Öğrenim hareketliliği kapsamında Turizm İşletmeciliği Bölümü’müzden Metin Cin isimli öğrencimiz 2019 Güz Dönemi’nde İtalya University of Salerno’ya Erasmus öğrenim hareketliliğini gerçekleştiren ilk öğrencimiz olmuş ve buradaki eğitimini başarıyla tamamlayarak geri dönmüştür. 2019-2020 eğitim öğretim yılında Erasmus öğrenim hareketliliğine hak kazanan diğer öğrencilerimiz ise Covid-19 pandemisi sebebiyle öğrenim hareketliliğini ertelemek durumunda kalmıştır. Pandemi sürecinin azalmasıyla birlikte hareketlilik tekrar devam edecektir.

Erasmus Öğretim Üyesi hareketliliği kapsamında Avusturya, Bulgaristan, Macaristan ve Romanya ülkelerinden toplam 4 öğretim üyesi Erasmus hareketliliği kapsamında kurumumuza gelerek; öğrencilerimizle bir araya gelmiştir.

Üniversitemiz Erasmus+ Programı hakkındaki ayrıntılı bilgilere, başvuru süreciyle ilgili detaylara, başvuru tarihlerine BURADAN ulaşabilirsiniz.

Tüm sorularınız ve merak ettikleriniz için fakülte ve bölüm koordinatörlerimizle irtibata geçebilirsiniz.